İçeriğe geç

İstanbul Kırıkkale Arası Kaç KM

İstanbul Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kırıkkale arası kaç km? İstanbul Kırıkkale arası kaç saat? İstanbul Kırıkkale yol tarifi? İstanbul Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kırıkkale Arası Kaç KM

İstanbul Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 km’dir. İstanbul Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 406 km’dir.

İstanbul Kırıkkale Arası Kaç KM

İstanbul Kırıkkale Arası Kaç Saat

İstanbul Kırıkkale arası kaç saat; İstanbul Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. İstanbul Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 406 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

İstanbul Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.