İçeriğe geç

İstanbul Kilis Arası Kaç KM

İstanbul Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kilis arası kaç km? İstanbul Kilis arası kaç saat? İstanbul Kilis yol tarifi? İstanbul Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kilis Arası Kaç KM

İstanbul Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 km’dir. İstanbul Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 852 km’dir.

İstanbul Kilis Arası Kaç KM

İstanbul Kilis Arası Kaç Saat

İstanbul Kilis arası kaç saat; İstanbul Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 852 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İstanbul Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.