İçeriğe geç

İstanbul Kayseri Arası Kaç KM

İstanbul Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kayseri arası kaç km? İstanbul Kayseri arası kaç saat? İstanbul Kayseri yol tarifi? İstanbul Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kayseri Arası Kaç KM

İstanbul Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 769 km’dir. İstanbul Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 612 km’dir.

İstanbul Kayseri Arası Kaç KM

İstanbul Kayseri Arası Kaç Saat

İstanbul Kayseri arası kaç saat; İstanbul Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 769 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 612 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İstanbul Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 769 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.