İçeriğe geç

İstanbul Kastamonu Arası Kaç KM

İstanbul Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kastamonu arası kaç km? İstanbul Kastamonu arası kaç saat? İstanbul Kastamonu yol tarifi? İstanbul Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kastamonu Arası Kaç KM

İstanbul Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 km’dir. İstanbul Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 404 km’dir.

İstanbul Kastamonu Arası Kaç KM

İstanbul Kastamonu Arası Kaç Saat

İstanbul Kastamonu arası kaç saat; İstanbul Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

İstanbul Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.