İstanbul Kartepe Arası Kaç KM

İstanbul Kartepe arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kartepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kartepe arası kaç km? İstanbul Kartepe arası kaç saat? İstanbul Kartepe yol tarifi? İstanbul Kartepe arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kartepe İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kartepe ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Kartepe ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 301 km2dir. Kartepe ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 12.1248” Kuzey ve 30° 1′ 23.5776” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kartepe Arası Kaç KM

İstanbul Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 km’dir. İstanbul Kartepe arası mesafe havayolu ile yaklaşık 95 km’dir.

İstanbul Kartepe Arası Kaç KM

İstanbul Kartepe Arası Kaç Saat

İstanbul Kartepe arası kaç saat; İstanbul Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kartepe arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kartepe arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 95 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

İstanbul Kartepe Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kartepe Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kartepe arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kartepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kartepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.