İçeriğe geç

İstanbul Kars Arası Kaç KM

İstanbul Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kars arası kaç km? İstanbul Kars arası kaç saat? İstanbul Kars yol tarifi? İstanbul Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kars Arası Kaç KM

İstanbul Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 km’dir. İstanbul Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1190 km’dir.

İstanbul Kars Arası Kaç KM

İstanbul Kars Arası Kaç Saat

İstanbul Kars arası kaç saat; İstanbul Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. İstanbul Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. İstanbul Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1190 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

İstanbul Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.