İçeriğe geç

İstanbul Karaman Arası Kaç KM

İstanbul Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Karaman arası kaç km? İstanbul Karaman arası kaç saat? İstanbul Karaman yol tarifi? İstanbul Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Karaman Arası Kaç KM

İstanbul Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 km’dir. İstanbul Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 562 km’dir.

İstanbul Karaman Arası Kaç KM

İstanbul Karaman Arası Kaç Saat

İstanbul Karaman arası kaç saat; İstanbul Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 562 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İstanbul Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.