İçeriğe geç

İstanbul Karabük Arası Kaç KM

İstanbul Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Karabük arası kaç km? İstanbul Karabük arası kaç saat? İstanbul Karabük yol tarifi? İstanbul Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Karabük Arası Kaç KM

İstanbul Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 km’dir. İstanbul Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

İstanbul Karabük Arası Kaç KM

İstanbul Karabük Arası Kaç Saat

İstanbul Karabük arası kaç saat; İstanbul Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.