İstanbul Kapadokya Arası Kaç KM


İstanbul Kapadokya arası kaç km;
yazımızda öncelikle İstanbul ve Kapadokya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kapadokya arası kaç km? İstanbul Kapadokya arası kaç saat? İstanbul Kapadokya yol tarifi? İstanbul Kapadokya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kapadokya İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kapadokya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 587 km2dir. Kapadokya ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 37′ 52.2048” Kuzey ve 34° 54′ 43.8552” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kapadokya Arası Kaç KM

İstanbul Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 km’dir. İstanbul Kapadokya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 568 km’dir.

İstanbul Kapadokya Arası Kaç KM

İstanbul Kapadokya Arası Kaç Saat

İstanbul Kapadokya arası kaç saat; İstanbul Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kapadokya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Kapadokya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 568 kilometredir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

İstanbul Kapadokya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kapadokya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kapadokya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kapadokya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapadokya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.