İstanbul İzmit Arası Kaç KM

İstanbul İzmit arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve İzmit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul İzmit arası kaç km? İstanbul İzmit arası kaç saat? İstanbul İzmit yol tarifi? İstanbul İzmit arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile İzmit İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

İzmit ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İzmit ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 480 km2dir. İzmit ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 55.5912” Kuzey ve 29° 56′ 26.9124” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul İzmit Arası Kaç KM

İstanbul İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 km’dir. İstanbul İzmit arası mesafe havayolu ile yaklaşık 90 km’dir.

İstanbul İzmit Arası Kaç KM

İstanbul İzmit Arası Kaç Saat

İstanbul İzmit arası kaç saat; İstanbul İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul İzmit arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul İzmit arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 90 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

İstanbul İzmit Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul İzmit Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul İzmit arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.