İçeriğe geç

İstanbul İzmir Arası Kaç KM

İstanbul İzmir arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve İzmir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul İzmir arası kaç km? İstanbul İzmir arası kaç saat? İstanbul İzmir yol tarifi? İstanbul İzmir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile İzmir İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul İzmir Arası Kaç KM

İstanbul İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 km’dir. İstanbul İzmir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 328 km’dir.

İstanbul İzmir Arası Kaç KM

İstanbul İzmir Arası Kaç Saat

İstanbul İzmir arası kaç saat; İstanbul İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul İzmir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul İzmir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 328 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul İzmir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul İzmir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul İzmir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.