İçeriğe geç

İstanbul Iğdır Arası Kaç KM

İstanbul Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Iğdır arası kaç km? İstanbul Iğdır arası kaç saat? İstanbul Iğdır yol tarifi? İstanbul Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Iğdır Arası Kaç KM

İstanbul Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1522 km’dir. İstanbul Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1281 km’dir.

İstanbul Iğdır Arası Kaç KM

İstanbul Iğdır Arası Kaç Saat

İstanbul Iğdır arası kaç saat; İstanbul Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1522 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. İstanbul Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. İstanbul Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1281 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

İstanbul Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1522 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 122 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.