İçeriğe geç

İstanbul Hatay Arası Kaç KM

İstanbul Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Hatay arası kaç km? İstanbul Hatay arası kaç saat? İstanbul Hatay yol tarifi? İstanbul Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Hatay Arası Kaç KM

İstanbul Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 km’dir. İstanbul Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 820 km’dir.

İstanbul Hatay Arası Kaç KM

İstanbul Hatay Arası Kaç Saat

İstanbul Hatay arası kaç saat; İstanbul Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 820 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

İstanbul Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.