İçeriğe geç

İstanbul Hakkâri Arası Kaç KM

İstanbul Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Hakkâri arası kaç km? İstanbul Hakkâri arası kaç saat? İstanbul Hakkâri yol tarifi? İstanbul Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Hakkâri Arası Kaç KM

İstanbul Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1834 km’dir. İstanbul Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1332 km’dir.

İstanbul Hakkâri Arası Kaç KM

İstanbul Hakkâri Arası Kaç Saat

İstanbul Hakkâri arası kaç saat; İstanbul Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1834 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 23 saat sürmektedir. İstanbul Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1332 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat 30 dakika

Otobüs ile;

23 saat

Uçak ile;

2 saat 16 dakika

İstanbul Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1834 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 101 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 147 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.