İstanbul Gümüşhane Arası Kaç KM

İstanbul Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Gümüşhane arası kaç km? İstanbul Gümüşhane arası kaç saat? İstanbul Gümüşhane yol tarifi? İstanbul Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Gümüşhane Arası Kaç KM

İstanbul Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 km’dir. İstanbul Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 875 km’dir.

İstanbul Gümüşhane Arası Kaç KM

İstanbul Gümüşhane Arası Kaç Saat

İstanbul Gümüşhane arası kaç saat; İstanbul Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 875 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İstanbul Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.