İçeriğe geç

İstanbul Giresun Arası Kaç KM

İstanbul Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Giresun arası kaç km? İstanbul Giresun arası kaç saat? İstanbul Giresun yol tarifi? İstanbul Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Giresun Arası Kaç KM

İstanbul Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 km’dir. İstanbul Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 792 km’dir.

İstanbul Giresun Arası Kaç KM

İstanbul Giresun Arası Kaç Saat

İstanbul Giresun arası kaç saat; İstanbul Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 792 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

İstanbul Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.