İstanbul Gelibolu Arası Kaç KM

İstanbul Gelibolu arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Gelibolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Gelibolu arası kaç km? İstanbul Gelibolu arası kaç saat? İstanbul Gelibolu yol tarifi? İstanbul Gelibolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Gelibolu İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,313 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41° 0′ 29.6640” Kuzey ve 28° 58′ 42.0924” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gelibolu ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Gelibolu ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 823 km2dir. Gelibolu ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 24′ 50.3496” Kuzey ve 26° 40′ 11.9856” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Gelibolu Arası Kaç KM

İstanbul Gelibolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 km’dir.

İstanbul Gelibolu Arası Kaç KM

İstanbul Gelibolu Arası Kaç Saat

İstanbul Gelibolu arası kaç saat; İstanbul Gelibolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Gelibolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

İstanbul Gelibolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Gelibolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Gelibolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Gelibolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gelibolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gelibolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.