İçeriğe geç

İstanbul Gaziantep Arası Kaç KM

İstanbul Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Gaziantep arası kaç km? İstanbul Gaziantep arası kaç saat? İstanbul Gaziantep yol tarifi? İstanbul Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Gaziantep Arası Kaç KM

İstanbul Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 km’dir. İstanbul Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 849 km’dir.

İstanbul Gaziantep Arası Kaç KM

İstanbul Gaziantep Arası Kaç Saat

İstanbul Gaziantep arası kaç saat; İstanbul Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 849 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İstanbul Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.