İstanbul Fethiye Arası Kaç KM

İstanbul Fethiye arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Fethiye arası kaç km? İstanbul Fethiye arası kaç saat? İstanbul Fethiye yol tarifi? İstanbul Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Fethiye İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilçesinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir.  Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Fethiye Arası Kaç KM

İstanbul Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 km’dir. İstanbul Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 485 km’dir.

İstanbul Fethiye Arası Kaç KM

İstanbul Fethiye Arası Kaç Saat

İstanbul Fethiye arası kaç saat; İstanbul Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 485 kilometredir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

İstanbul Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.