Erzurum İstanbul Arası Kaç KM

Erzurum İstanbul arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve İstanbul şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum İstanbul arası kaç km? Erzurum İstanbul arası kaç saat? Erzurum İstanbul yol tarifi? Erzurum İstanbul arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile İstanbul İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum İstanbul Arası Kaç KM

Erzurum İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1234 km’dir. Erzurum İstanbul arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1048 km’dir.

Erzurum İstanbul Arası Kaç KM

Erzurum İstanbul Arası Kaç Saat

Erzurum İstanbul arası kaç saat; Erzurum İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1234 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Erzurum İstanbul arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Erzurum İstanbul arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1048 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 53 dakika

Erzurum İstanbul Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1243 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum İstanbul Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum İstanbul arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.