İstanbul Elazığ Arası Kaç KM

İstanbul Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Elazığ arası kaç km? İstanbul Elazığ arası kaç saat? İstanbul Elazığ yol tarifi? İstanbul Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Elazığ Arası Kaç KM

İstanbul Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 km’dir. İstanbul Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 913 km’dir.

İstanbul Elazığ Arası Kaç KM

İstanbul Elazığ Arası Kaç Saat

İstanbul Elazığ arası kaç saat; İstanbul Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 913 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 43 dakika

İstanbul Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.