İstanbul Diyarbakır Arası Kaç KM

İstanbul Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Diyarbakır arası kaç km? İstanbul Diyarbakır arası kaç saat? İstanbul Diyarbakır yol tarifi? İstanbul Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Diyarbakır Arası Kaç KM

İstanbul Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1449 km’dir. İstanbul Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1024 km’dir.

İstanbul Diyarbakır Arası Kaç KM

İstanbul Diyarbakır Arası Kaç Saat

İstanbul Diyarbakır arası kaç saat; İstanbul Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1449 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1024 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

İstanbul Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1449 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.