İçeriğe geç

İstanbul Denizli Arası Kaç KM

İstanbul Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Denizli arası kaç km? İstanbul Denizli arası kaç saat? İstanbul Denizli yol tarifi? İstanbul Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

İstanbul Denizli Arası Kaç KM

İstanbul Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 580 km’dir. İstanbul Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 360 km’dir.

İstanbul Denizli Arası Kaç KM

İstanbul Denizli Arası Kaç Saat

İstanbul Denizli arası kaç saat; İstanbul Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 580 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. İstanbul Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 360 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 580 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.