İçeriğe geç

İstanbul Çorum Arası Kaç KM

İstanbul Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Çorum arası kaç km? İstanbul Çorum arası kaç saat? İstanbul Çorum yol tarifi? İstanbul Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

İstanbul Çorum Arası Kaç KM

İstanbul Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 km’dir. İstanbul Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

İstanbul Çorum Arası Kaç KM

İstanbul Çorum Arası Kaç Saat

İstanbul Çorum arası kaç saat; İstanbul Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.