İstanbul Çankırı Arası Kaç KM

İstanbul Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Çankırı arası kaç km? İstanbul Çankırı arası kaç saat? İstanbul Çankırı yol tarifi? İstanbul Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Çankırı Arası Kaç KM

İstanbul Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. İstanbul Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 394 km’dir.

İstanbul Çankırı Arası Kaç KM

İstanbul Çankırı Arası Kaç Saat

İstanbul Çankırı arası kaç saat; İstanbul Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 394 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.