İçeriğe geç

İstanbul Burdur Arası Kaç KM

İstanbul Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Burdur arası kaç km? İstanbul Burdur arası kaç saat? İstanbul Burdur yol tarifi? İstanbul Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Burdur Arası Kaç KM

İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 km’dir. İstanbul Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 384 km’dir.

İstanbul Burdur Arası Kaç Saat

İstanbul Burdur arası kaç saat; İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. İstanbul Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 384 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.