İçeriğe geç

İstanbul Burdur Arası Kaç KM

İstanbul Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Burdur arası kaç km? İstanbul Burdur arası kaç saat? İstanbul Burdur yol tarifi? İstanbul Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,313 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41° 0′ 29.6640” Kuzey ve 28° 58′ 42.0924” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 7,174 km2dir. Burdur ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 6.0024” Kuzey ve 30° 16′ 56.3988” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Burdur Arası Kaç KM

İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 km’dir.

İstanbul Burdur Arası Kaç KM

İstanbul Burdur Arası Kaç Saat

İstanbul Burdur arası kaç saat; İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

İstanbul Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.