İstanbul Bodrum Arası Kaç KM

İstanbul Bodrum arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Bodrum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Bodrum arası kaç km? İstanbul Bodrum arası kaç saat? İstanbul Bodrum yol tarifi? İstanbul Bodrum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Bodrum İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Bodrum ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Bodrum ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 650 km²’dir. Bodrum ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 2′ 3.8724” Kuzey ve 27° 25′ 49.9440” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Bodrum Arası Kaç KM

İstanbul Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 km’dir. İstanbul Bodrum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 468 km’dir.

İstanbul Bodrum Arası Kaç KM

İstanbul Bodrum Arası Kaç Saat

İstanbul Bodrum arası kaç saat; İstanbul Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. İstanbul Bodrum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Bodrum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 468 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Bodrum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Bodrum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Bodrum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bodrum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bodrum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.