İçeriğe geç

İstanbul Bitlis Arası Kaç KM

İstanbul Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Bitlis arası kaç km? İstanbul Bitlis arası kaç saat? İstanbul Bitlis yol tarifi? İstanbul Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Bitlis Arası Kaç KM

İstanbul Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 km’dir. İstanbul Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1179 km’dir.

İstanbul Bitlis Arası Kaç Saat

İstanbul Bitlis arası kaç saat; İstanbul Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1179 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

İstanbul Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.