İçeriğe geç

İstanbul Bingöl Arası Kaç KM

İstanbul Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Bingöl arası kaç km? İstanbul Bingöl arası kaç saat? İstanbul Bingöl yol tarifi? İstanbul Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Bingöl Arası Kaç KM

İstanbul Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1261 km’dir. İstanbul Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1028 km’dir.

İstanbul Bingöl Arası Kaç Saat

İstanbul Bingöl arası kaç saat; İstanbul Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1261 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. İstanbul Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. İstanbul Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1028 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 52 dakika

İstanbul Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1261 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.