İçeriğe geç

İstanbul Bayburt Arası Kaç KM

İstanbul Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Bayburt arası kaç km? İstanbul Bayburt arası kaç saat? İstanbul Bayburt yol tarifi? İstanbul Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Bayburt Arası Kaç KM

İstanbul Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 km’dir. İstanbul Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 954 km’dir.

İstanbul Bayburt Arası Kaç Saat

İstanbul Bayburt arası kaç saat; İstanbul Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 954 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

İstanbul Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.