İçeriğe geç

İstanbul Batman Arası Kaç KM

İstanbul Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Batman arası kaç km? İstanbul Batman arası kaç saat? İstanbul Batman yol tarifi? İstanbul Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Batman Arası Kaç KM

İstanbul Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1544 km’dir. İstanbul Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1100 km’dir.

İstanbul Batman Arası Kaç Saat

İstanbul Batman arası kaç saat; İstanbul Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1544 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1100 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

İstanbul Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1544 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.