İçeriğe geç

İstanbul Balıkesir Arası Kaç KM

İstanbul Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Balıkesir arası kaç km? İstanbul Balıkesir arası kaç saat? İstanbul Balıkesir yol tarifi? İstanbul Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Balıkesir Arası Kaç KM

İstanbul Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 km’dir. İstanbul Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 194 km’dir.

İstanbul Balıkesir Arası Kaç KM

İstanbul Balıkesir Arası Kaç Saat

İstanbul Balıkesir arası kaç saat; İstanbul Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 194 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

İstanbul Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.