İstanbul Ayvalık Arası Kaç KM

İstanbul Ayvalık arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Ayvalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Ayvalık arası kaç km? İstanbul Ayvalık arası kaç saat? İstanbul Ayvalık yol tarifi? İstanbul Ayvalık arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Ayvalık İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilçesinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Ayvalık ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ayvalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 305km2dir. Ayvalık ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 19′ 9.0588” Kuzey ve 26° 41′ 32.5932” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Ayvalık Arası Kaç KM

İstanbul Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 km’dir. İstanbul Ayvalık arası mesafe havayolu ile yaklaşık 270 km’dir.

İstanbul Ayvalık Arası Kaç KM

İstanbul Ayvalık Arası Kaç Saat

İstanbul Ayvalık arası kaç saat; İstanbul Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Ayvalık arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Ayvalık arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 270 kilometredir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

İstanbul Ayvalık Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410         kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Ayvalık Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Ayvalık arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.