İçeriğe geç

İstanbul Aydın Arası Kaç KM

İstanbul Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Aydın arası kaç km? İstanbul Aydın arası kaç saat? İstanbul Aydın yol tarifi? İstanbul Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Aydın Arası Kaç KM

İstanbul Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. İstanbul Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 358 km’dir.

İstanbul Aydın Arası Kaç KM

İstanbul Aydın Arası Kaç Saat

İstanbul Aydın arası kaç saat; İstanbul Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 358 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.