İçeriğe geç

İstanbul Antalya Arası Kaç KM

İstanbul Antalya arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Antalya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Antalya arası kaç km? İstanbul Antalya arası kaç saat? İstanbul Antalya yol tarifi? İstanbul Antalya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Antalya İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Antalya Arası Kaç KM

İstanbul Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 699 km’dir. İstanbul Antalya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 482 km’dir.

İstanbul Antalya Arası Kaç KM

İstanbul Antalya Arası Kaç Saat

İstanbul Antalya arası kaç saat; İstanbul Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 699 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Antalya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Antalya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 482 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Antalya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 699 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Antalya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Antalya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.