İçeriğe geç

İstanbul Ankara Arası Kaç KM

İstanbul Ankara arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Ankara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Ankara arası kaç km? İstanbul Ankara arası kaç saat? İstanbul Ankara yol tarifi? İstanbul Ankara arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Ankara İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Ankara Arası Kaç KM

İstanbul Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 km’dir. İstanbul Ankara arası mesafe havayolu ile yaklaşık 350 km’dir.

İstanbul Ankara Arası Kaç KM

İstanbul Ankara Arası Kaç Saat

İstanbul Ankara arası kaç saat; İstanbul Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. İstanbul Ankara arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. İstanbul Ankara arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 350 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

1 saat

İstanbul Ankara Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Ankara Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Ankara arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.