İstanbul Amasra Arası Kaç KM

İstanbul Amasra arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Amasra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Amasra arası kaç km? İstanbul Amasra arası kaç saat? İstanbul Amasra yol tarifi? İstanbul Amasra arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Amasra İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Amasra ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasra ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 178 km2dir. Amasra ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 44′ 49.2756” Kuzey ve 32° 23′ 7.9296” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Amasra Arası Kaç KM

İstanbul Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 km’dir. İstanbul Amasra arası mesafe havayolu ile yaklaşık 296 km’dir.

İstanbul Amasra Arası Kaç KM

İstanbul Amasra Arası Kaç Saat

İstanbul Amasra arası kaç saat; İstanbul Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. İstanbul Amasra arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Amasra arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 296 kilometredir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

İstanbul Amasra Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Amasra Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Amasra arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.