İstanbul Alanya Arası Kaç KM


İstanbul Alanya arası kaç km;
yazımızda öncelikle İstanbul ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Alanya arası kaç km? İstanbul Alanya arası kaç saat? İstanbul Alanya yol tarifi? İstanbul Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Alanya İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.582 km2dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36°30’07” ve 36°36’31” kuzey enlemleri ile 31°38’40” ve 32°32’02” doğu boylamı GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Alanya Arası Kaç KM

İstanbul Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 km’dir. İstanbul Alanya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 567 km’dir.

İstanbul Alanya Arası Kaç KM

İstanbul Alanya Arası Kaç Saat

İstanbul Alanya arası kaç saat; İstanbul Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Alanya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 567 kilometredir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

İstanbul Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.