İçeriğe geç

İstanbul Ağrı Arası Kaç KM

İstanbul Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Ağrı arası kaç km? İstanbul Ağrı arası kaç saat? İstanbul Ağrı yol tarifi? İstanbul Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Ağrı Arası Kaç KM

İstanbul Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 km’dir. İstanbul Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1201 km’dir.

İstanbul Ağrı Arası Kaç KM

İstanbul Ağrı Arası Kaç Saat

İstanbul Ağrı arası kaç saat; İstanbul Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. İstanbul Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1201 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

İstanbul Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.