İçeriğe geç

İstanbul Afyon Arası Kaç KM

İstanbul Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Afyon arası kaç km? İstanbul Afyon arası kaç saat? İstanbul Afyon yol tarifi? İstanbul Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Afyon Arası Kaç KM

İstanbul Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 km’dir. İstanbul Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 284 km’dir.

İstanbul Afyon Arası Kaç KM

İstanbul Afyon Arası Kaç Saat

İstanbul Afyon arası kaç saat; İstanbul Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. İstanbul Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. İstanbul Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 284 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

52 dakika

İstanbul Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.