İçeriğe geç

İstanbul Adıyaman Arası Kaç KM

İstanbul Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Adıyaman arası kaç km? İstanbul Adıyaman arası kaç saat? İstanbul Adıyaman yol tarifi? İstanbul Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Adıyaman Arası Kaç KM

İstanbul Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 km’dir. İstanbul Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 878 km’dir.

İstanbul Adıyaman Arası Kaç KM

İstanbul Adıyaman Arası Kaç Saat

İstanbul Adıyaman arası kaç saat; İstanbul Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 00 dakika sürmektedir. İstanbul Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 00 dakika sürmektedir. İstanbul Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 878 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1.30 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 00 dakika

Otobüs ile;

15 saat 00 dakika

Uçak ile;

1.30 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

İstanbul Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.