İçeriğe geç

İstanbul Adana Arası Kaç KM

İstanbul Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Adana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Adana arası kaç km? İstanbul Adana arası kaç saat? İstanbul Adana yol tarifi? İstanbul Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

İstanbul Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 km’dir. İstanbul Adana arası mesafe havayolu ile yaklaşık 668 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

İstanbul Adana Arası Kaç Saat

İstanbul Adana arası kaç saat; İstanbul Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Adana arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 707 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

İstanbul Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 kilometreolup dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır), benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Adana Aydın arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.