İçeriğe geç

İspir Yol Tarifi

Erzurum İspir yol tarifi; yazımızda öncelikle İspir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İspir’e nasıl gidilir? İspir yol tarifi? İspir yol haritası? İspir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İspir İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan İspir, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. İspir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.129 km2’dir. İspir ilçesinin rakımı 1.189 m olarak hesaplanmıştır. İspir ilinin Kuzeyinde Rize, doğusunda ise Tortum, batısında Pazaryolu, Güneyinde ise Aziziye ilçeleri bulunmaktadır. İspir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İspir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İspir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.959 nüfusa sahiptir.

İspir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İspir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İspir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İspir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İspir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İspir’e Nasıl Gidilir? İspir Yol Tarifi

İspir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İspir’e gelebilirsiniz. İspir karayolu ile Erzurum şehir merkezine 144 km, İstanbul’a yaklaşık 1.221 km, Ankara’ya yaklaşık 872 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.573 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İspir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İspir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.