İçeriğe geç

Isparta Merkez Yol Tarifi

Isparta  Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Isparta Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Merkez’e nasıl gidilir? Isparta Merkez yol tarifi? Isparta Merkez yol haritası? Isparta Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta Merkez İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Isparta Merkez, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Isparta Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 773 km2’dir. Isparta Merkez ilçesinin rakımı ise 1.058m olarak hesaplanmıştır. Isparta Merkez ilinin Kuzeyinde Gönen ve Atabey, doğusunda ise Eğirdir, batısında Burdur ilçeleri bulunmaktadır. Isparta Merkez ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Isparta Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Isparta Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 264.426 nüfusa sahiptir.

Isparta Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Isparta Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Isparta Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Isparta Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Isparta Merkez’e Nasıl Gidilir? Isparta Merkez Yol Tarifi

Isparta Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Isparta Merkez’e gelebilirsiniz. Isparta Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 581 km, Ankara’ya yaklaşık 388 km, İzmir’den ise yaklaşık 414 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Isparta Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Isparta Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.