İçeriğe geç

Iğdır Isparta Arası Kaç KM

Iğdır Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Isparta arası kaç km? Iğdır Isparta arası kaç saat? Iğdır Isparta yol tarifi? Iğdır Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Isparta Arası Kaç KM

Iğdır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1464 km’dir. Iğdır Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1193 km’dir.

Iğdır Isparta Arası Kaç KM

Iğdır Isparta Arası Kaç Saat

Iğdır Isparta arası kaç saat; Iğdır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1464 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1193 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Iğdır Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1464 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.