İçeriğe geç

Hatay Isparta Arası Kaç KM

Hatay Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Isparta arası kaç km? Hatay Isparta arası kaç saat? Hatay Isparta yol tarifi? Hatay Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Isparta Arası Kaç KM

Hatay Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 km’dir. Hatay Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 537 km’dir.

Hatay Isparta Arası Kaç KM

Hatay Isparta Arası Kaç Saat

Hatay Isparta arası kaç saat; Hatay Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 537 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Hatay Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz