İçeriğe geç

Hakkâri Isparta Arası Kaç KM

Hakkâri Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Isparta arası kaç km? Hakkâri Isparta arası kaç saat? Hakkâri Isparta yol tarifi? Hakkâri Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Isparta Arası Kaç KM

Hakkâri Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1500 km’dir. Hakkâri Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1161 km’dir.

Hakkâri Isparta Arası Kaç KM

Hakkâri Isparta Arası Kaç Saat

Hakkâri Isparta arası kaç saat; Hakkâri Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1500 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1161 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Hakkâri Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1500 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.