Gaziantep Isparta Arası Kaç KM

Gaziantep Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Isparta arası kaç km? Gaziantep Isparta arası kaç saat? Gaziantep Isparta yol tarifi? Gaziantep Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Isparta Arası Kaç KM

Gaziantep Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 km’dir. Gaziantep Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 539 km’dir.

Gaziantep Isparta Arası Kaç KM

Gaziantep Isparta Arası Kaç Saat

Gaziantep Isparta arası kaç saat; Gaziantep Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 539 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Gaziantep Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.