İçeriğe geç

Erzurum Isparta Arası Kaç KM

Erzurum Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Isparta arası kaç km? Erzurum Isparta arası kaç saat? Erzurum Isparta yol tarifi? Erzurum Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Isparta Arası Kaç KM

Erzurum Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 km’dir. Erzurum Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 959 km’dir.

Erzurum Isparta Arası Kaç KM

Erzurum Isparta Arası Kaç Saat

Erzurum Isparta arası kaç saat; Erzurum Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Erzurum Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Erzurum Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 959 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Erzurum Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.